Gniazdo Kontratakuje

Po dwuletniej przerwie 16 listopada we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie redakcji naszego skautowego kwartalnika. Podczas warsztatów redaktorzy i graficy zastanawiali się nad ulepszeniem i usprawnieniem działania Gniazda. Spotkaliśmy się z profesjonalnym dziennikarzem – Panem Karolem Białkowskim, który przekazał swoje spostrzeżenia odnoście naszego wydawnictwa i zwrócił uwagę, jak możemy sprawić, by było ono przystępniejsze dla czytelnika. Wieloletni redaktor Gniazda, hufcowy wrocławski Paweł Lochyński, dał nam kilka wskazówek, jak sprawić, aby nasze artykuły były ciekawe i żywe, a Paweł Sowa, założyciel PuSZczy Dolnośląskiej, przeprowadził warsztaty z organizacji czasu i realizacji postawionych sobie celów.

Pozostała część dnia upłynęła nam na planowaniu kolejnych numerów, ustalaniu harmonogramów pracy i ogólnej burzy mózgów, jak powinniśmy Gniazdo uatrakcyjnić. Większość uczestników warsztatów to osoby, które od niedawna współtworzą nasze czasopismo i ich obecność z jednej strony dała powiew świeżości, z drugiej mogły się one lepiej zapoznać ze sposobem i cyklem pracy redakcji. Wieczór upłynął nam na grach planszowych i w naszym odczuciu zasłużonym odpoczynku po dniu ciężkiej, acz przyjemnej pracy.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za wszystkie wskazówki, uwagi i spostrzeżenia, które będziemy starali się wykorzystać w dalszej pracy. Całej Maciejówce składamy podziękowania za gościnne przyjęcie nas w swoich progach – szczególnie dziękujemy ks. Grzegorzowi Tabace i ks. Mieczysławowi Malińskiemu, któremu jesteśmy szczególnie wdzięczni za poranną Mszę Świętą i słowa ukazujące nam powagę naszej pracy.

Wszyscy jesteśmy przekonani, że to był dobry czas dla naszej redakcji i mamy nadzieję, że jego efekty zobaczycie już niedługo w kolejnych numerach Gniazda.

Dla zainteresowanych kilka zdjęć z warsztatów.

Emilia Lewandowska

Dodaj komentarz